Закрити
Пошук
Фільтри

Зниження температурної стратифікації

Зниження температурної стратифікації

Зниження стратифікації (температурного розшарування повітря) в приміщенні підвищує комфорт тварин і знижує витрати на енергію

Стратифікація повітря – розподіл температури повітря по висоті приміщення. Особливо це відчувається взимку, коли тепле повітря піднімається вгору, тоді як воно вкрай необхідне на рівні тварин. Зниження стратифікації повітря в приміщеннях робить перебування тварин в приміщенні комфортним, а витрати на опалення більш заощадливими.

Нижче наведено кілька стратегій усунення та зменшення розшарування повітря у виробничих будівлях:

Герметизація приміщення. У холодну погоду погано ізольовані стіни можуть стати холоднішими за повітря всередині. В результаті повітря, що контактує з цими холодними стінками, охолоджується. Прохолодне повітря щільніше за тепле, а отже опускається в нижню частину кімнати. Належна теплоізоляція будівлі допоможе зменшити проблему стратифікації повітря. Якщо у вашому приміщенні використовуються вентиляційні штори, втрати тепла в зимовий сезон можна мінімізувати за допомогою ізоляційної фольги.

Чохли для вентиляторів запобігають потраплянню холодного повітря в приміщення
  • Закрийте всі можливі місця витоку повітря. Холодне повітря, що надходить у будівлю, падає прямо на підлогу, створюючи більш холодну зону на рівні тварин. Навіть найменші тріщини мають вплив. Наприклад, щілина 0,5 см навколо зовнішніх прохідних дверей дорівнює 0,037 м², що еквівалентно отвору 19 x 19 см у стіні. Великі тунельні вентилятори також можуть спричинити небажані витоки повітря взимку. Закрийте негерметичні жалюзі та встановіть чохли на вентилятори, щоб запобігти витоку теплого повітря з приміщення та потраплянню надлишкового холодного повітря в будівлю.  
  • Припливні клапани. Після герметизації будівлі перевірте швидкість повітря, що надходить через настінні чи стельові припливні клапани. Підтримка швидкості повітря від 4 до 5 м/с дозволяє холодному вхідному повітрю змішуватися з більш теплим повітрям всередині приміщення, перш ніж впасти на підлогу. Для вимірювання швидкості повітря використовуйте портативний вітромір.

  • Вентилятори-повітрозмішувачі ефективно розбивають стратифіковане повітря всередині будівлі. Робота цих вентиляторів на мінімальній швидкості створює м’яку циркуляцію шарів повітря. Примусове надходження теплішого повітря до підлоги зменшує витрати на опалення та робить підлогу більш сухою. Нахиліть вентилятори до стелі та спостерігайте за повітряним потоком на рівні підлоги, пам’ятаючи, що рух, більший за 0,25 м/с, може відчуватися тваринам як протяг.
  • Інфрачервоні обігрівачі. Деякі господарства в США проблему зависання теплого повітря під стелею вирішують за допомогою інфрачервоних обігрівачів, таких як брудери або трубні обігрівачі. Вони направляють тепло безпосередньо на підлогу та на тварин . Така система зонального цілеспрямованого опалення дозволяє скоротити витрати на обігрів, в порівнянні з рівномірним опаленням всього приміщення.

Важливо не допускати надлишкового потрапляння холодного повітря в приміщення

Поєднуючи дані стратегії та пристосовуючи їх до конкретних потреб і характеристик кожного тваринницького приміщення, виробники можуть створити більш комфортне та енергоефективне середовище для своїх тварин, одночасно зменшуючи витрати на опалення, пов’язані зі стратифікацією повітря.