Закрити
Пошук
Фільтри

ТО обладнання – основні кроки

ТО обладнання – основні кроки

Відкладання проведення ТО може призвести до збитків та негативно вплинути на здоров*я тварин.

Деякі ремонтні роботи є обов'язковими у зв'язку з їх критичністю. Наприклад, заміна мотора вентилятора, що вийшов з ладу. Не зробиш заміну – вентилятор не працює. Все очевидно. Деяке технічне обслуговування проводиться на розсуд персоналу - наприклад, заміна паска вентилятора, яку рекомендується проводити раз на рік. Знос паска не такий очевидний, як поломка мотора. Але в довгостроковій перспективі така дрібна деталь, як зношений ремінь, впливає на продуктивність вентилятора і відповідно на добробут поголів'я.

Оцінки втрати ефективності через прослизання клинових пасів коливаються від 15 до 20%. Іншими словами, якщо ви використовуєте тунельний вентилятор діаметром 130-140 см із очікуваною продуктивністю 50970 м3/г, вентилятор із ослабленим ременем може забезпечити лише 40780 м3/г.

Розглянемо сценарій, за якого на вашому підприємстві працюють шість тунельних вентиляторів, діаметром 130-140 см, вартістю $700-900 кожен. Пасок, необхідний для запропонованої щорічної заміни, коштуватиме 1% від вартості вентилятора. Враховуючи, що вентилятори зі зношеними пасками працюють на 15-20% менш ефективно, щорічна заміна паска однозначно виправдовує себе.

А ось сценарій, який легко проігнорувати. Бетонні решітки навколо годівниць і поїлок пошкоджуються першими. Це можна не побачити і решітки ще будуть слугувати, однак повільно руйнуючись. Або можна придбати пару комплектів розчину для ремонту бетонних решіток, як Con-Korite, та ремонтувати одразу будь-які пошкоджені ділянки. Витратив $100 на комплект, ви подовжуєте термін експлуатації бетонної підлоги на роки, що однозначно вигідніше, ніж заміна зношеної бетонної решітки, враховуючи її вартість та трудові витрати на демонтаж обладнання.

Іншим пунктом, яким часто нехтують, є планове технічне обслуговування медикаторів. Ціна за міні-набори для ремонту або герметизації медикаторів Dosatron, Chemilizer та інших – це фракція вартості самого медикатора. Один із цих наборів і приблизно година вашого часу допоможуть забезпечити надійну доставку дорогих вакцин або препаратів і подовжать термін служби дорогих медикаторів.

Виконання суттєвого технічного обслуговування потребує часу та роботи, тому часто його відкладають, особливо за браком коштів. Але це дорого обійдеться вам у довгостроковій перспективі та у багатьох випадках це може вплинути і на короткострокові експлуатаційні витрати.