Закрити
Пошук
Фільтри

Чашкові напувалки чи ніпельні?

Чашкові напувалки чи ніпельні?

Вода – чи не найважливіший компонент здорового розвитку поголів`я. Надання тваринам необмеженого доступу до води на кожному етапі їхнього життя є приорітетним  завданням. Дослідження показують, що у випадку, коли споживання води знижено, це негативно впливає на середню прибавку у вазі, а також погіршує конверсію корму.

Те, з чого п`ють тварини та кількість напувалок – також впливають і на споживання води і на розумне використання цього важливого ресурсу. Поширеними методами напування є ніпельні та чашкові поїлки. Кожен варіант має свої переваги та недоліки, тому кожен обирає, виходячи зі своїх пріоритетів.

У виборі ніпельного напування рекомендується використовувати ніпелі, які замість пружини оснащені силіконовою прокладкою, яка значно подовжує термін використання ніпеля (наприклад, ніпелі AquaCHIEF), або ніпелі, оснащені спеціальним механізмом, що запобігає розбризкуванню води (наприклад, ніпелі RIO). При їх використанні свині п'ють належну кількість води без істотних витрат.

Як альтернативу ніпельним поїлкам, для зменшення витрат води та медикаментів, можна використовувати чашкові поїлки. Перевірка на практиці, проведена на дослідних фермах компанії Hog Slat, штат Індіана, показала, що чашкові поїлки економлять до 32% води, в порівнянні з ніпельними поїлками.

Для поросят на дорощуванні бажано мати по одній чашковій поїлці на кожні 10-15 голів, а на відгодівлі - на кожні 20-25 голів. При застосуванні ніпелів, кількість голів на ніпель зменшується (Таблиця 1).

Таблиця 1: Рекомендована кількість ніпелів і висота розміщення
Вага тварини 5,5 – 14 кг 14 – 34 кг 34 – 57 кг 57 кг + Свиноматки та хряки
Голів / ніпель 10 голів 10 голів 12-15 голів 12-15 голів 12-15 голів
Висота ніпеля 15 – 30 см 30 – 45 см 45 – 60 см 60 – 75 см 75 – 90 см