Закрити
Пошук
Фільтри

Налаштовуємо годівниці на прибуток

Налаштовуємо годівниці на прибуток
Для всіх свинарів, що займаються вирощуванням свиней від відлучення до продажу, очевидно, що найбільшою статтею витрат на виробництві є корм.

Наводимо декілька основних порад щодо ефективного налаштування годівниць:
  • Здається, що чим більше корму насипано в кормовий жолоб, тим краще - тим більше свині з'їдять. Але насправді - тим більше корму вони розсиплють.
Коли ми говоримо про заповненість жолоба кормом, важливо розуміти, що мається на увазі не заповненість всього жолоба - від дна до країв, а мова йдеться тільки про дно жолоба – тобто, наскільки відсотків корм покриває поверхню дна жолоба! (Фото 1)

Так, наприклад, для свиней на дорощуванні, дно жолоба має бути покрите кормом на 60%, тобто 40% дна має бути видно.

Для початкової стадії годівлі – достатньо 55% покритої поверхні кормом, але з ростом поголів`я ширину щілини подачі корму необхідно зменшити до 40%.
  • Слідкуйте за рівнем наповненості бункера годівниці.
В годівниці не повинно бути корму по вінця, оскільки це призводить до деформації стінок годівниці та тиску на механізм подачі корму в жолоб, через що корм не буде висипатися належним чином (Фото 2).
  • Регулярне очищення – це необхідність!
Рекомендується щодня чистити дверцята подачі корму і кути жолоба, щоб запобігти залипанню і скупченню корму. Для цього є простий, але ефективний інструмент очищення годівниць (Фото 3).
Крім чистки, так само рекомендується періодична зупинка кормової лінії, щоб свині з'їдали весь корм в годівницях.

Налаштовуймо годівниці та поголів`я на прибуток!